Tajemná Opava - kniha i hra od Lucie Seifertové

Tajemná Opava - kniha i hra od Lucie Seifertové

Statutární město Opava vydalo ve spolupráci s nakladatelstvím Petr Prchal další ze série knih Lucie Seifertové. Svérazným humorem a specifickými ilustracemi je v knize pospána historie města Opavy. Na její motivy byla vytvořena také desková hra, kterou je stejně jako knihu možné zakoupit v Turistickém informačním centru - kniha v české, anglické či německé mutaci stojí 290 Kč, desková hra 120 Kč.

Až do konce října je pak v Křížkovského sadech na chodníku směrem ke knihovně ke zhlédnutí také venkovní výstava na motivy této knihy.

Lucie Seifertová se řadí k předním současným českým autorům a ilustrátorům knih pro děti. Kromě vysoké obsahové kvality a vynikajících ilustrací se její knihy vyznačují především výjimečnou schopností v humorné obsahové zkratce zachytit historii, významné události, osobnosti i pověsti, stejně jako nejrůznější aktuální témata. Knihy Lucie Seifertové jsou pro svůj obsahově i výtvarně originální přístup k dětské literatuře velmi populární u dětí, u kterých dokážou probudit nevídaný zájem o historii nebo o četbu jako takovou.