Novinky

Omezení otevírací doby Turistického informačního centra

Z provozních důvodů bude od středy 9. 11. do pátku 11. 10. omezena otevírací doba Turistického informačního centra. Otevřeno bude 9–12 h. a 13–17 h. Děkujeme za pochopení.   

Dny evropského dědictví dopadly nad očekávání

Stovky zájemců navštívilo o víkendu 14.–15. 9. kulturní instituce v rámci celorepublikové akce Dny evropského dědictví.

Výstava Památky jako malované odstartuje již 7. 10. 2019

Turistické informační centrum uspořádalo v rámci Dnů evropského dědictví výtvarnou soutěž s názvem Památky jako malované. Úkolem dětí bylo ztvárnit, jak vidí opavské památky.

Prázdniny uzavře oblíbená cyklojízda

Pro všechny cyklistické nadšence je připravena cyklojízda Do Opavy na Fidorku, do Krnova na Kofolu. Tato tradiční akce uzavře Opavské léto zábavy.

Opavské Památky ožijí v rámci Dnů evropského dědictví

Letos už po šestnácté v Opavě proběhnou Dny evropského dědictví tentokrát na téma Památky a zábava. V sobotu 14. září tak v centru města ožije spousta památek, které nabídnou poznání, kulturu i zábavu.

Nová publikace ukazuje různorodou tvář řeky Opavy

Opava a její řeka, tak zní název nové knihy, jenž vzdává hold stejnojmenné řece. Fotografie a pohlednice do roku 1945 zobrazují řeku v Opavu v nejrůznějších podobách a náladách od hravě poetických k tragickým.

Poslední červencová sobota bude patřit junákům a trampům

Po loňské velice úspěšné premiéře akce pod Dolním náměstím na náměstí Osvoboditelů se i v letošním roce mohou všechny svobodomyslné, zálesácké a romantické duše, všichni trampové a junáci opět těšit na akci Dolňák s vůní dálek.

Město vítá léto 2019

Park za Slezankou po roce opět ožije! V pátek 21. a v sobotu 22.

Děti oslaví svůj svátek nejen v sadech

Plno zábavy, soutěží, atrakcí, kulturních vystoupení i překvapení bude nejen pro malé Opavany připraveno na přelomu května a června. 

Stránkování

 

Strana 1

Další >

2 z 68